Muzeum Farmacji - Aktualności

Aktualności i wystawy

Informujemy, że w dniach od 21 czerwca do 4 lipca muzeum będzie nieczynne. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Noc Muzeów 13 maja 2023 w Muzeum Farmacji w Łodzi przy pl. Wolności 2.
Serdecznie zapraszamy na naszą stałą wystawę zatytułowaną „Z dziejów aptekarstwa łódzkiego”.
W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów zwiedzający będą mogli
zobaczyć również wystawę czasową „Powrót do medycyny naturalnej”,
która przybliża widza do świata ziół i ziołolecznictwa.
ZWIEDZANIE OD GODZ. 18.00 DO GODZ. 1.00.
WSTĘP BEZPŁATNY.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY ŻE W DNIU 13 MAJA Z RACJI NOCY MUZEÓW MUZEUM FARMACJI W GODZ. 9-16 JEST NIECZYNNE.

Muzeum Farmacji wraz z DOZ Zielnikiem

serdecznie zaprasza na wystawę

"Powrót do medycyny naturalnej"

Wystawa potrwa do 31 maja 2023 r.

W dniach 27 grudnia 2022 - 2 stycznia 2023 Muzeum nieczynne.

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin oraz przypadającego Roku Ignacego Łukasiewicza

Muzeum Farmacji serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy:

"Ignacy Łukasiewicz (1822-1882) życie, dzieło i pamięć potomnych".

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 16 września o godz. 17.00.

Wykład inauguracyjny wygłoszą dr Katarzyna Hanisz oraz Jakub Kossowski.

Do zobaczenia w Muzeum!

W dniu 15 kwietnia (piątek) muzeum czynne do godz. 12.00. W dniu 16 kwietnia (sobota) muzeum nieczynne.

UWAGA!!

Od dnia 1 lutego 2022 roku Muzeum Farmacji będzie

czynne dla zwiedzających w następujące dni:

Poniedziałek – Muzeum nieczynne

Wtorek     11.00 – 18.00

Środa         9.00– 16.00

Czwartek   9.00– 16.00

Piątek        9.00– 16.00

Sobota       9.00– 16.00

Niedziela – Muzeum nieczynne

Serdecznie zapraszamy!!

Wesołych, pełnych ciepła,

miłości i radości Świąt Bożego Narodzenia

oraz samych pięknych chwil wypełnionych

szczęściem i pomyślnością w Nowym 2022 roku.

Życzą pracownicy Muzeum Farmacji w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na nową wystawe do naszego Muzeum.

"Czas na herbatkę"

Wernisaż odbędzie się 27.09.2021 r. o godz. 13.00 w siedzibie muzeum.

Od dnia 04.05.2021 r. Muzeum ponownie czynne dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy!

Od dnia 22.03.2021 r. Muzeum nieczynne dla zwiedzających.

Od dnia 01.02.2021r. Muzeum jest znów otwarte dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy!!

Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz Święta Aptekarzy serdecznie zapraszamy na wystawę zatytułowaną "Łódzcy aptekarze w wojnie polsko-bolszewickiej". Wystawę będzie można oglądać w muzeum od 25 września br. Zapraszamy!

Drodzy Państwo!Szanowni Farmaceuci oraz wszyscy Sympatycy i Pasjonaci historii naszej ojczyzny!

Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego w Łodzi z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej przygotowuje wystawę i film ukazujący rolę farmaceutów łódzkich w tych wydarzeniach. Na filmie zaprezentowane zostaną sylwetki łódzkich aptekarzy, którzy swoją patriotyczną postawą i zaangażowaniem w walkę niepodległościową udowodnili, że zasługują na słowa najwyższego szacunku i uznania. W związku z powyższym zwrcamy się z ogromną prośbą do wszystkich Państwa o pomoc w postaci nadsyłania materiałów archiwalnych (dokumentów, fotografii, spisanych historii rodzinnych, pamiątek) związanych z wyżej opisywanym wydarzeniem historycznym. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy ślad. Być może w Państwa rodzinach wśród Waszych przodków były osoby związane z zawodem farmaceutycznym i brały udział w działaniach wojennych 1920 roku.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na adres mailowy: muzeumfarmacji@doz.pl lub kontaktować się telefonicznie pod nr 539 521 563

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę "Czekolada-Boski Napój". Wysatwę można ogladać w naszym muzeum osobiście od 4 czerwca 2020 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy muzeum. Poniżej link do filmu o wystawie i naszym muzeum.

Muzeum ponownie otwarte. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.